#


Av. Elvan Yılmaz Utku ve Av. M. Murat Utku tarafından Ankara’da kurulan Utku Hukuk Bürosu ulusal ve uluslararası alanda müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

İlk kurulduğu 1989 tarihinden itibaren yerli ve yabancı bankalar, yurtdışı projeleri de dahil olmak üzere müteahhitlik şirketleri, kamu iktisadi teşebbüsleri, faktöring ve finansal kiralama şirketleri de dahil olmak üzere büyük ölçekli yerli ve yabancı şirketlere uzun yıllar danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Büromuz son yıllarda milletlerarası tahkim hukuku ile ilgili davalara yoğunlaşmış olup, milletlerarası tahkim davalarında avukatlık hizmeti vermiştir. Ayrıca Büromuz otoyol ihlalli geçiş takip dosyaları ve bunlarla ilgili açılan davaları da yürütmekte olup, ekibimiz Lega İcra Takip Programı, Asist ve Martı Yazılım Programı, Çağrı Merkezi Sistemleri da dahil bir çok destekleyici programları profesyonel şekilde kullanmaktadır. 

30 yılı aşkın süredir özveri ve disiplinli çalışmaları ile hukuki hizmetlerine devam eden Utku Hukuk Bürosu doktrin, içtihatlar ve uygulamadaki gelişmeleri esas alarak başta Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku,  İş Hukuku, Vergi Hukuku, Aile Hukuku, İdare Hukuku, İnşaat Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Şirketler Hukuku, Tahkim Hukuku olmak üzere müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.